CZ
DE
EN
PL

Prognoza pogoda

Pogoda jest aktualizowana

Gościniec "Koralowa Ścieżka"

A A A Pdf Print16x16
Gościniec „Koralowa Ścieżka” to ośrodek wypoczynkowy, położony w najwyższej części Jagniątkowa, u wejścia do Karkonoskiego Parku Narodowego, tuż przy wiodącym do Czarnego Kotła i na grzbiet Karkonoszy, niebieskim szlaku turystycznym - Koralowa Ścieżka.
 
Ośrodek nasz stanowi usytuowany na wzgórzu kompleks dwóch nowoczesnych budynków, połączonych dziedzińcem, z terenem zieleni i parkingiem. Droga dojazdowa dalej już nie wiedzie i niczym na końcu świata powstał tu, na skraju lasu cichy zakątek, w którym oferujemy pobyty zarówno gościom indywidualnym, jak i grupom zorganizowanym.
 
Baza noclegowa zawiera miejsca w pokojach 1, 2, 3 i 4 osobowych z łazienkami i WC.

Oba budynki, A i B posiadają tarasy w tym część z widokiem na panoramę Kotliny Jeleniogórskiej.
W trzech salach możemy serwować posiłki, urządzać imprezy okolicznościowe, bankiety, integracje, konferencje i szkolenia. Na słotę i zimowe wieczory polecamy salę kominkową, saunę, bilard, tenisa stołowego, dart’a lub piłkarzyki. Posiadamy teren przygotowany do organizowania imprez plenerowych, uatrakcyjnianych ogniskiem lub grillem oraz miejsce do prowadzenia zajęć sportowych. Dysponujemy również zapleczem technicznym komputerowym, multimedialnym, siecią WiFi i TV.

Część gastronomiczna zlokalizowana jest w budynku A gościńca. Nasza różnorodna kuchnia oferuje: śniadania, obiady, kolacje i obiadokolacje z uwzględnieniem menu i diet, wegetariańskich, wegańskich, bezglutenowych oraz sportowych. Obsługujemy, szkolenia, bankiety, imprezy rodzinne, biesiady chłopskie i plenerowe. Nasze smakowite menu tworzy wachlarz ponad 20 zup i 20 dań głównych. Wśród nich najprzedniejsze pieczyste, bukiety smakowe pierogów na każdą porę roku, liczne i barwne przekąski bankietowe, dania jarskie, rybne, mięsne oraz desery i słodkości wypiekane w naszej kuchni.

Otoczeniem Gościńca „Koralowa Ścieżka” jest nie tylko nienaruszona natura Karkonoszy, spokój i cisza w pięknej oprawie gór i lasów. Niebieski szlak wiodący do Czarnego Kotła, jednego z „30 najdzikszych miejsc w Polsce” to również niezwykle interesująca ścieżka przyrodniczo-dydaktyczna ze zdjęciami i tablicami informacyjnymi, dzięki której można lepiej zrozumieć niepowtarzalność tego urokliwego miejsca. Niespełna 100m od naszego Gościńca znajduje się motylarnia Karkonoskiego Parku z hodowlą Niepylaka Apollo, jednego z największych motyli dziennych w Polsce.

W dół stoku Karkonoszy, widoczna z naszego dziedzińca, znajduje się zabytkowa rezydencja parkowa, willa Łąkowy Kamień (Haus Wiesenstein),  wybudowana niegdyś dla niemieckiego, pisarza-noblisty z roku 1912, Gerharta Hauptmanna. Obecnie mieści się w niej muzeum autora, które warto zwiedzić również ze względu na ciekawe i unikatowe malowidła ścienne.

Zmierzając drogą do Gościńca Koralowa Ścieżka nie sposób nie zatrzymać się u jego stóp, przy zabytkowej chałupie z drewnianymi rynnami, wiernie oddającej typową dla ubiegłych stuleci architekturę Karkonoszy.
Do atrakcji należy również zaliczyć Zamek Chojnik i poznać słynną legendę o Kunegundzie. By dotrzeć do tej górującej nad Kotliną Jeleniogórską warowni wystarczy ruszyc od nas w 1,5 godzinny marsz zielonym szlakiem.
Liczne ścieżki i szlaki Karkonoszy, a szczególnie Droga pod Reglami, znajdującą się bardzo blisko naszego Gościńca, doceniane są przez biegaczy, rowerzystów, amatorów nordic walking, a zimą stanowią trasą wędrówek z rakietami śnieżnymi lub nartami.
  
Oferując kameralny obiekt, niepowtarzalny klimat, urokliwą okolicę, smaczną kuchnię,  będąc jednocześnie otwartymi na Państwa życzenia, serdecznie zapraszamy!

Zobacz galerie:
     
Gościniec KORALOWA ŚCIEŻKA
ul. Myśliwska 13, 58-570 Jelenia Góra - Jagniątków
Tel. 504 806 600,  0048 75 616 2899,
Email: koral@pbox.pl   GPS: N 50°48'51", E 15°36'30"